Projekt - Smart StartSmart Start
to długofalowy projekt, który skupia nowatorskie działania w obszarze wychowania oraz szeroko pojętej edukacji ekonomicznej i przedsiębiorczości.

Naszą misją jest kształtowanie pokolenia świadomych, przedsiębiorczych obywateli, mądrze korzystających z nowoczesnych technologii. Zależy nam także na promowaniu kultury oszczędzania oraz wprowadzeniu wiedzy z zakresu finansów oraz przedsiębiorczości do szkół i domów. Skupiamy się na przygotowywaniu dzieci do radzenia sobie z zagrożeniami współczesnego świata, m.in. w temacie bezpieczeństwa (w świecie realnym i wirtualnym), podejmowania decyzji i ponoszenia ich konsekwencji.

Projekt kierowany jest do dzieci, rodziców, opiekunów i wszystkich osób zainteresowanych rozwojem swoich kompetencji jako rodzica i członka społeczeństwa. Stawiamy na skuteczną i spójną edukację, która ma korzenie w codziennych doświadczeniach, przygotowuje do życia w nieustannie zmieniającym się świecie, oparta jest na jasno określonym kodeksie etycznym. Naszym zadaniem jest skuteczna edukacja i zaangażowanie w nią rodzica – autorytetu dla dziecka.

Udział w Projekcie może przynieść wiele korzyści, zarówno dzieciom jak i dorosłym. W ramach Projektu stworzyliśmy Portal Smart Start, prowadzimy Akademię Ekomini, warsztaty w Teatrze Groteska, Bibliotece na Rajskiej w Krakowie i innych instytucjach oświatowych i kulturalnych, przybliżamy kwestie związane z oszczędzaniem na portalu MCCASH.pl.
Rodzice zyskują rzetelną wiedzę z zakresu ekonomii i przedsiębiorczości a także wsparcie i konkretne wskazówki w obszarze swoich relacji z dziećmi. 
Dzieci korzystają w Projekcie z wielu zajęć i warsztatów, gdzie uczą się przez zabawę, zdobywają wiedzę z zakresu edukacji finansowej, o bezpieczeństwie, zdrowiu, dobrych nawykach, otaczającym je świecie. A co najważniejsze – dostają obecność i zaangażowanie rodzica.

Zobacz nasz portal: www.smartstart.pl
i dołącz do nas na:facebook