Warsztaty EKO AID

Oszczędności to nie tylko finanse - to również umiejętność ratowania przedmiotów nas otaczających, tak aby dać im drugie a nawet trzecie życie. Angażując dzieci w prace manualne i praktyczne, uczymy je gospodarowania odpadami, recyklingu i rezygnacji z nadmiernego konsumpcjonizmu. 

W projekcie EKO AID podejmujemy aktywności mające na celu nauczyć dzieci proekologicznych i prospołecznościowych podstaw. Dbamy o to by młode pokolenie wyrosło na mądrych obywateli, rozważnych konsumentów, po prostu dobrych ludzi, którzy dbają o innych i swoje środowisko.  Nasza fundacja prowadzi warsztaty w kreatywny sposób pobudzając wyobraźnię dzieci i umożliwiając im praktyczne przyswajanie wiedzy. Na warsztatach z recyklingu dzieci dowiedzą się w jaki sposób mogą uratować swoje ubrania, dlaczego wtórne przerabianie tekstyliów to odpowiedzialne gospodarowanie zasobami, ochrona naszej planety oraz oszczędność. 

 

Naprawa odzieży jeansowej - podczas zajęć dzieci nadają zniszczonym ubraniom drugie życie. Uczestnicy przynoszą na zajęcia swoje ubrania jeansowe, które naprawią lub ozdobią. Pracują samodzielnie, używają ścinków materiałów i jeansu oraz termo łaty. W ten sposób dziecko wraca do domu z własnoręcznie zreperowanymi dziurami na spodniach.

 

Ozdabianie produktów powstałych w duchu less waste  - dzieci personalizują swój własny użyteczny produkt i dowiadują się w jaki sposób został stworzony. W trakcie zabawy produkty zostają ozdobione za pomocą pieczątek tekstylnych oraz termo łat.

 

Projektowanie i ozdabianie  T-shirtów - dzieci zamieniają się w  projektantów  i komponują swój własny projekt koszulki. 

Każde zajęcia składają się z części merytorycznej i części praktycznej. Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty warsztatowej 

"Powiedz mi, to zapomnę. Naucz mnie, to może zapamiętam. Zaangażuj mnie, to się nauczę.”  

 

Benjamin Franklin
facebook